Prohlížíte si doma leták ze supermarketu a před očima vám „lítají“ cifry, a vy si hned neuvědomíte, že jsou to jen marketingové triky prodejců vyprázdnit co nejrychleji sklady a vám vnutit něco, co byste si sice koupili, ale postupně a v rozumném množství. Když ale čtete, jak je to levné, stejně jdete a koupíte si XXL balení.
Dobře si to spočítejte
Nehrňte se zbytečně k regálům a nekupujte celé mega packy jen proto, že jsou ve slevě. Použijte zdravý rozum a zodpovězte si na otázky, zda spotřebujete opravdu 3 třílitrová balení aviváže, nebo vám potom budou jen zabírat místo v komoře, než se na ně postupem času dostane řada.
U potravin zvlášť opatrně
U potravin buďte opravdu ve střehu. Pro kupujete celé plato vajec, když je stejně nestihnete sníst a část po době expirace vyhodíte? Kupovali jste je jen proto, že v přepočtu vyšlo jedno vejce na minimální cenu? U čerstvých potravin opravdu dbejte na rozumnou míru nakupování. Když si ze supermarketu přivezete 20 jogurtů, budou vám zabírat drahocenné místo v chladničce a stejně je nestihnete všechny sníst do doby, než projde jejich doba doporučené spotřeby.
Zbytečně nehromaďte
Promyslete si důkladně, hlavně u objemných věcí, kam po nákupu takové XXL množství uložíte. Řeč je o koupi obřích balíků toaletních papírů, kuchyňských papírových ubrousků anebo třeba mega packů minerálních vod a slazených perlivých nápojů. Jistě nechcete dopustit, aby se z vašeho bytu stalo skladiště nakoupených věcí a vy jste tak byli považováni vaším okolím za „sysly“. Jistě znáte z mnoha dokumentárních pořadů z televize případy rodin z USA, které nakupovaly nepřiměřené množství produktů za slevové kupony a potom si neměli doma ani kde sednout. Hlavně že ušetřili na zboží. Tyto případy ať jsou pro vaše hromadné akce nakupování varováním. Jistě si nebudete na zahradě přistavovat speciální kůlničku, kde byste nasyslené věci uschovávali.