Málokdo z nás, obyčejných lidí, má to štěstí, aby v dnešním světě plném společenských problémů, nalezl svoji cestu životem, po které by chtěl kráčet, dokud mu to okolnosti dovolí. Pokud se vám však něco takového stane, pamatujte vždy na to, že jste reprezentantem nejen sebe, ale i své rodiny, a tak byste neměli hrát, jak se říká na všechny strany.
Právě kvůli těmto, ne vždy důkladně promyšleným podrazům, dochází k tomu, že jsou lidé podezříváni z něčeho, o čem si myslí, že vlastně bylo správné. V dnešní době se stačí podívat na současného premiéra pana Babiše, o kterém si já osobně nemyslím nic dobrého. Nejsem tu však od toho, abych vás ovlivňovala svým názorem, a tak jen řeknu, že jako osoba mi není vůbec příjemný, ale při pohledu na pracovní stránku jistě mnohé udělal dobře, avšak dle mého by to nedělal, pokud by z toho on sám něco neměl.
Každopádně už na tomto případě je vidět, že jsou lidé úplatní, a to kolikrát jen z toho důvodu, že bohatším prostě jen závidí. Bohužel je to velmi smutný fakt, který je dle mého názoru čím dál častějším, a tak nějak stálým prvkem naší společnosti. A právě zde je nutno vzít v úvahu fakt, že pokud bychom měli myšlení nastaveno tak nějak nemajetnicky, žilo by se nám všem lépe!
Samozřejmě, že platná právní úprava má nějaké ty skulinky, jelikož nikdo není dokonalý, ani sám zákonodárce ne. Je to dáno především tím, že zákony tvoří převážně laici, kteří úplným odbornostem často nerozumí. Ve vztahu k našemu panu premiérovi je nutno zmínit dvě právní zásady, které by se vám mohli v budoucnu možná hodit.
Důležité je tedy vědět, že na obviněného se po celou dobu řízení nazírá jako na nevinného, pokud není dokázán opak. Podstatnější však je fakt, že zejména u soudů se využívá zásada, která říká, že při pochybnostech se má rozhodovat ve prospěch obžalovaného. Možná tak tedy kauza s již zmíněným pánem skončila právě kvůli těmto zásadám, avšak já osobně se domnívám, že za tím bude něco úplně jiného, co bude způsobeno nejspíše jeho funkcí či minulostí.