Mobilní dřevostavby dnes konkurují nízkoenergetickým domům typu dřevěných bungalovů. Jsou to přízemní stavby, velmi dobře zateplené, z nichž mnohé se mohou pyšnit energetickou třídou B. Nízké náklady na bydlení jsou také jedním z důvodů, proč lidé o těchto typech staveb uvažují, a proč k nim nakonec svolí. Svým způsobem tomu napomáhá i současná situace ve světě, protože ceny energií rostou do takových výšin, že je lidé v městských bytech nejsou schopni utáhnout.
Bydlení v mobilním celoročně obyvatelném domě má ještě jednu výhodu – lze na jejich střechu instalovat fotovoltaiku. Ať už namontujete fotovoltaické elektrárny v Brně nebo kdekoli jinde, bude to investice do budoucna, u niž se předpokládá, že vás minou děsivé energetické scénáře na trhu s energiemi. Jak se bude tržní systém nadále vyvíjet, nemůže nikdo přesně predikovat, a je tedy vhodné připravit se raději na ty horší scénáře.
Fotovoltaika v domě dokáže nejen vyrábět elektrickou energii, ale také ohřívat vodu, například u podlahového vytápění nebo v bojleru. Je to tedy svým způsobem komplexní zdroj energie ze Slunce, který využijete v domácnosti pro mnohé účely. Tímto způsobem lze i vytápět bazén a provozovat čerpadlo s filtrací, a tím výrazně snížit náklady na jeho provoz.
Nezávislost – fotovoltaické elektrárny poskytují nezávislost na okolním světě a to je také důvod, proč o ní uvažovat do budoucna. Čím více se totiž musíte spoléhat na nějaký vnější subjekt, tím větší pravděpodobnost nebezpečí nějakého kolapsu. Problémy tu mohou nastat z mnoha důvodů, např. zánik subjektu, jeho převzetí či odkoupení někým ne zrovna solidním, neúměrná cenová politika některých služeb a již zmiňované ceny energií, které podléhají tržnímu systému. Je tu zkrátka ve hře psychologie „zatraceného lidského faktoru“, o jehož úskalích se již zmiňoval J. P. Belmondo ve filmu z r. 1985 s názvem „Bezva finta“.